8 videokoosoleku “must-know” sõnaseletust

Home » Blogi ja Uudised » üldine » 8 videokoosoleku “must-know” sõnaseletust

Videokonverents – nagu ka paljud teised tehnoloogilised lahendused, tunduvad need keerulisematena kui tegelikult on.

Mõistete keerulisus tuleb esile just selle tehnoloogia tundma õppimisega ja kasu esiletoomisel. Videokoosoleku igapäevasel kasutamisel hakkate ka ise neid mõistma. Lahenduste uurimise jooksul märkad kindlasti “inside” kõnepruuki: 1080p30, H.264, kobaradama (clustering), pilvetehnoloogia, interneti protokoll jne. See on piisav, et tekitada esialgset segadust – ja paneb ka mõtlema, kas videokoosoleku eelised on väärt sellesse süvenemist.

Videokonverentsil on väärtus, mis vastab sinu ettevõtmiste ainulaadsetele vajadustele ja nõudmistele. See on väärt aega, mis kulub uurimise peale, kuid ilma väikeste juhisteta on kerge järg kaotada. Sellepärast koostasime “must-know” sõnastiku, et teha uutele huvilistele terminid lihtsamaks ja arusaadavamaks.

Andmete jagamine (data sharing). Tuntud ka sisu jagamisena (content sharing). Selle terminiga mõeldakse võimalust jagada arvuti ekraani, PowerPointi esitlust, pilte ja ka näidata videoklippe osalejatele koosolekul.

Videokoosoleku seade (endpoint). Näiteks Scopia XT5000, arvuti või nutitelefon. Seotud termin on ka “lõppkasutaja”, mis viitab isikule, kes osaleb koosolekul kasutades videokoosoleku seadet.

Tulemüüri läbipääsusüsteemid (firewall traversal). Tulemüür on võrgusõlm, mis kaitseb soovimatu võrguliikluse eest. Tulemüüri läbipääsusüsteem on lahendus, mis lubab videokoosolekul turvaliselt läbida tulemüüri. See funktsioon aitab videosüsteemil toimida ka kõrgelt turvatud arvutivõrkudes.

Koostöövõime (interoperability). See tähendab erinevate tootjate süsteemide võimekust koos toimida.

Piksel (pixel). Piksel on pildi väikseim element, mida saab digitaalselt edastada kaamerast ekraanile. Mida rohkem on piksleid seda teravam on pilt. Kõrgkvaliteetse ehk HD eraldusvõimega pildi suuruseks on 1280×720 pikslit. Tänane parim pildikvaliteet millega osalejat suudetakse näidata on 1920×1080 ehk Full HD ehk 1080p.

Kaadrisagedus (fps). Liikuva pildi sujuva jälgimise tagab piisav kaadrisagedus. Tähis “1080p60” kirjeldab edastatavat pilti eraldusvõimega 1920×1080 pikslit, mida kuvatakse 60 kaadrit sekundis. Kaadrite edastamise kiirus mõjutab pildi liikumise sujuvust.

Võime kasvada järk-järgult (scalability). See võimaldab alustada väikese lahendusega ja järgnevate sammudega suurendada süsteemi vastavalt kasutajate lisandumisele ning nõudmiste kasvule.

Voogedastus (streaming/webcast). Selle funktsiooni abil edastatakse kohtumist paljudele vaatajatele üle veebi. Tegemist on televisioonilaadse lisavõimalusega, kus sündmust saab jälgida passiivselt.

Leave a Comment