Kolm sammu, kuidas telerist saab HD videotelefon

Home » Blogi ja Uudised » üldine » Kolm sammu, kuidas telerist saab HD videotelefon

Videokoosolekut on mugav jälgida suurelt ekraanilt.

Esimene samm – hangi arvutisse videokonverentsi tarkvara

Laias laastus saab videokonverentsi (mõeldud on rohkem, kui kahe osapoolega videoseansse) pidada kas „pilves“ või privaatselt oma seadmeid kasutades. Pilveteenuste eeliseks on väike stardikulu, oma aparatuur aga suurendab oluliselt sõltumatust jagatud ressurssidega kaasnevatest piirangutest.

Pilveteenust pakuvad näiteks Vidyo ja Skype. Videokonverentsi uue põlvkonna süsteemide kohta, mis ühilduvad paljude eelmise generatsiooni seadmetega leiab info Avaya ettevõtte Radvision lehelt.

Teine samm – hangi HD veebikaamera, vajadusel ka mikrofon

Tänapäevastel süle- ja tahvelarvutitel, ka nutitelefonidel on sisseehitatud kaamera. Üsna tüüpiliselt ei võimalda sellised sisseehitatud lahendused loodetud HD kvaliteeti ning lisaks on nende kaamerate valgustundlikkus nõrk, mistõttu on arvuti kasutamisel hea HD pildiedastuse saavutamiseks oluline H.246 videostandardi toetusega USB veebikaamera, näiteks Logitech C920.

Kui on soov olla kindel ka helikvaliteedis (välistada ruumi- ja helikaja, saavutada piisav helivaljusus ning rääkijate hea kuuldavus), siis leiab lahenduse Jabralt: JABRA SPEAK™ 410.

Kolmas samm – ühenda HD teler arvutiga

Milleks on vaja HD telerit? Videokonverentsi on väga hea läbi viia kahe ekraaniga, mis võimaldab mugavalt jagada esitlusmaterjale või oma arvuti ekraanipilti ning samal ajal näha ka kõiki osalejaid. Teleri suur ekraan ja HD pildikvaliteet võimaldavad kuvada kõik osalejad samaaegselt, selgelt ja arusaadavalt teleriekraanile. Teleri ühendamiseks arvutiga on tarvis HDMI kaablit, vajadusel koos sobiva adapteriga.

vaike-koosolekuruum-scopia

Leave a Comment