Kolm Tallinna kooli on videolahenduse abil ühises koolitunnis

Home » Blogi ja Uudised » haridus » Kolm Tallinna kooli on videolahenduse abil ühises koolitunnis

Kolmapäeval, 24. septembril 2014 kell 14.00 toimub kolmes Tallinna koolis esmakordselt ühine videolahendusega koolitund.

Esimene videotund koolidesEsimese tunni viib läbi Tallinna Ühisgümnaasiumi direktor Mehis Pever teemal „Tahtevabadus“. Ühistunnis osalevad Kadrioru Saksa Gümnaasiumi, Tallinna Ühisgümnaasiumi ja Jakob Westholmi Gümnaasiumi gümnaasiumiosa õpilased. Kolme kooli õpilased ei ole siiski ühes ruumis, vaid oma kooli tavapärastes klassiruumides, keda juhendab üks õpetaja.

Kadrioru Saksa Gümnaasiumi direktor Imbi Viisma avaldas lootust, et videotunnid aitavad mitmekesistada õppemeetodeid, suurendada koolidevahelist ainealast koostööd ja annavad õpilastele paremad võimalused 21.sajandil vajalike meeskonnatööoskuste arendamisel.

„Märkame arenguvõimalusi ja otsime nutikaid ja innovaatilisi lahendusi. Oleme edukad vaid juhul, kui teadvustame vajadust pidevalt juurde ja ümber õppida, olla ettevõtlik ja loov, et kiirelt muutuvas keskkonnas toime tulla,“ rääkis Imbi Viisma. „Täna on probleemiks teatud aineõpetajate puudus. Videotunnid võimaldavad laiendada õpikeskkonda väljapoole kooli klassiruumist lahkumata, tuua klassiruumi huvitavaid persoone nende igapäevases töökeskkonnas, teha koolidevahelist koostööd nii linna kui riigi tasandil.“

Pikemas perspektiivis nähakse Imbi Viisma sõnul võimalust ühistundide läbiviimiseks KSG saksakeelse majandusõppe õppesuuna arendamiseks koos oma koostöökoolidega Saksamaal.

Esialgu on kavas läbi viia kolm ühistundi gümnaasiumile ja kolm ühistundi põhikoolile. Põhikoolis on tunnid bioloogias ja läbiviijaks Tallinna Westholmi Gümnaasiumi direktor Rando Kuustik.

Ühistundide läbiviimist toetab IZALL.COM OÜ, kes tagab vajaliku videolahenduse kõigis kolmes koolis.