Konverentskõnede ajastu lõpp on lähedal

Home » Blogi ja Uudised » trendid » Konverentskõnede ajastu lõpp on lähedal

See Youtube paroodiavideo on ehe näide sellest, mis toimub konverentskõne ajal:

 

Konverentskõned on mitmetes ettevõtetes igapäevased õuduste allikad. Osalejad liituvad erinevatel aegadel. Iga hilinenud osaleja segab hetkeliselt vestlust oma tervituse ja küsimusega kes on liinil? ning lõpuks ei tea keegi kes tegelikult osalevad. See on kõigest kaootilise kogemuse algus! Osalejad kipuvad rääkima samal ajal; alati on keegi, kes valju häälega või häiriva tooniga rääkides domineerib. Taustalt kostuvad veidrad hääled: kõnekaja, “robot” hääle efektid, lärm, lapse nutt, haukuvad koerad – ühesõnaga kõik, mis saab ja segab teemadele keskendumist!

 

Jubedaim olukord võib olla see, et kõigil ei ole selget arusaama koosoleku eesmärgist ning puudub teemade kava. Osalejad “hüppavad” koosolekule ja välja (kuulda on lahkumise ja liitumise märgutoone). Teema materialid on varem jagatud emailiga ning kõik ei pruugi neid enam leida või avatakse aegunud versioon. Dokumentide ühine sujuv editeerimine on täielik muinasjutt. Mõned osalejad on täiesti osavõtmatud, tegelevad internetis surfamise või millegi muuga, oodates koosoleku lõppu. Kui osalejad esindavad mitut erinevat riiki ja võõrkeelt, siis lisaks kõigele muule peab aru saama inglise keele erinevatest aksentidest läbi halva telefoniühenduse.

conferencecall-drawing

Selliseid õudsaid kogemusi saab muuta paremaks ettevalmistuse ja tehnoloogiaga, kuid nende vundamentaalset põhjust on võimatu vältida. Mitmed “nimetud” ja “näotud” hääled üritavad pimesi samaaegselt suhelda – see on igal mõtestatud viisil lihtsalt üks halb ettevõtmine! Ei toimi isegi parimates tingimustes ja rangemail distsipliinil.

 

Kuidas videopildi lisamine parandab olukorda? Oodatust palju rohkem – mida suurem on osalejate arv, seda mahukam on dokumentide ja projektide kooskõlastamine koosolekul. Tähtis on näha inimest kes räägib, vaadata osalejate näoilmeid ja kehakeelt. Jälgida, kas kõik on keskendunud koosolekule või tegeletakse kõrvaliste asjadega. Lisaks sellele, et kõigil on võimalus jagada ja kommenteerida materjale, mis kuvatakse terava pildikvaliteediga. Vajadusel saab osaleja mikrofoni vaigistada, kui tal on segav taustmüra.

 

Hästi läbiviidud videokohtumine saab meeldivaks kogemuseks võrreldes senise kaootilise ja raskesti jälgitava konverentskõnega.

 

Ainult videopildi lisamine ei tee imesid. Iga Skype videokõnet proovinu teab, et mitmed asjad võivad minna valesti. Tänapäevane videokoosoleku lahendus on midagi rohkemat, kui tavatarbijale mõeldud Skype. Ärikasutuseks loodud lahendused siluvad internetivead ning kohanevad kasutajatega. Selle abil saab siduda, lisada funktsioone ja videokvaliteeti teiste sõnumside platvormidele, näiteks Microsoft Lyncile.

 

Hind ei ole tänapäeval takistuseks, et asendada konverentskõne õudused millegiga, mida on meeldiv kasutada ning mis toodab ka tegelikult tulemusi. Seetõttu on lõppemas konverentskõnede ajastu, mida jäävad taga igatsema need, kelle jaoks see oli lihtne võimalus näidata ennast hõivatuna. Videokoosoleku ajal meelelahutuste ja isiklike asjadega tegelemine tõmbab koheselt tähelepanu.

Leave a Comment