Kuidas tõlgendada Garnteri MQ 2016 videokonverentsi ruudustiku?

Home » Blogi ja Uudised » trendid » Kuidas tõlgendada Garnteri MQ 2016 videokonverentsi ruudustiku?
videokonverents Garnter 2016

videokonverents Garnter 2016

Iga-aastaselt avaldab Gartner arvamuse videokonverentsilahenduste tootjate kohta ning rivistab nad ruudustikku – liidriteks, visionäärideks, nishimängijateks ja uuteks tulijateks.

Raportis hinnatakse tootjate täislahendusi, mis sisaldavad koosolekuruumi sobivaid videokonverentsiseadmeid, servereid ning kasutaja seadmes toimivat tarkvara. Täiendavalt võetakse arvesse tootjate võimekust olla atraktiivne ning nende turuosa.

Raport on koostatud vaatega Põhja-Ameerika turule. Peab arvestama, et USA ja Euroopa, sealhulgas Eesti, on täiesti erinevad. Erinevused väljenduvad firmade suuruses ja edumeelsuses kasutada pilveteenuseid.

Eestifirmad eelistavad pilveteenust, mis tähendab, et tuleks vaadata tootjaid koosolekuruumidesse mõeldud seadmete osas. Kõige muu eest kannab hoolt pilveteenuse pakkuja.

Videokonverentsi liidrid

Mitmendat aastat hoiavad liidripositsiooni: Cisco, Polycom ja Vidyo. Kolmikul on täiesti erinev strateegia ja klientide sihtrühm. Liidripositsioon tähendab, et nende tooted meelivad klientidele ja klientide juurdekasv jätkub.

Cisco videokonverents

Cisco valmistab igasuguseid seadmeid, mida saab liita Internetiga ning eesmärgiks on pakkuda kliendile kõiki võrguga ühendatavaid asju, sealhulgas videokonverentsi. Ta on kliendile partneriks, kellelt saab kõik lahendused.

Cisco pakkub kolme toodet SX10 (väike), SX20 (keskmine) ja SX80 (suur). Kõigil seadmetel on ühesugune kasutajaliides, kaugjuhtimispult, puutetundlikjuhtpaneel. Seadmetel on lihtne ja arusaadav kasutusliides, kuid erinevad teineteisest kaamera ja mikrofonide võimekuse poolest. SX10 töötab ühe ning SX20 ja SX80 mitme ekraaniga. Arvutiekraani saab jagada kasutades HDMI kaablit või arvutivõrku. Võimalus juhtida seadet mobiiltelefoniga. Automaat ja isejuhtivat kaamerat pakutakse ainult suurele seadmele. Puudub Skype for Business tugi.

Polycom

Polycom toodab konverentsilahendusi ning teeb tihedat koostööd Microsoftiga. Koostöös Microsoftiga on keskendunud Skype for Business ja videokonverentsi võimaluste ühendamisele. Võtmesõnaks on ülihead tooted Skype for Business jaoks.

Polycomil on pakkuda kolm seadet Debut (väike), Group 310 (väike-keskmine-suur) ning Group 500 (keskmine-suur). Seadmed erinevad kaamera ja mikrofonide võimekuse poolest. Väikese seadme saab täiustada suureks seadmeks. Kasutajaliides, juhtimispult ja puutetundlikjuhtpaneel on üheselt arusaadavad kõigile. Group seadmetele saab lisada automaat ja isejuhtiva kaamera ning liita Skype for Business lahendusega, mis võimaldab osaleda Skype for Business koosolekutel korraliku heli ja pildiga. Puudub võimalus juhtida mobiiliga seadet.

Vidyo

Vidyo on kahe vanuri kõrval uustulija, kuid väga kindlakäeliselt kasvatanud turuosa tänu uudsele arhitektuurile, mis võimaldab pakkuda soodsalt varem ülikalliks peetud lahendusi. Võtmesõnaks on väga hea videopildikvaliteet.

Vidyo pakub kahte erinevat seadet HD40 (väike-keskmine) ja HD230 (keskmine-suur). Erinevused on kaamera võimekuses ja ekraanide arvus. Kõikidel seadmetel on väga lihtne kasutajaliides ning need saab liita Google/Office365 kalendriga ning alustada videokõnet kalendrikutsest. Keskmine-suur seade sisaldab Ultra HD võimekust, kus ühele ekraanile tuuakse 4 Full HD kvaliteedis osalejat ning on võimalust suunata osalejad samaaegselt mitmele ekraanile. Puudub Skype for Business ja mobiiltelefoniga juhtimise tugi.

Oma paika hoidvad tootjad.

Avaya (Radvision) ja ZTE on olnud turul aastaid, kuid nende esmane toode ei ole olnud videokonverents.

Avaya

Avaya pakub Radvisioni poolt loodud seadme uusimat põlvkonda, mis on oma lihtsuse ja universaalsuse poolest teistest erinev. Pakutakse kahte seadet – xt4300 (väike-keskmine) ja xt7000 (keskmine-suur). Eripäraks on oskus suhelda nii Cisco kui ka Polycom seadmetega nende omas keeles, samal ajal kui Cisco ja Polycomi seadmed peavad kasutama omavahel lihtsustatud meetodeid. Lihtsalt arusaadav kasutajaliides ja kaugjuhtimispult. Puudub puutetundlikjuhtpaneel, Skype for Business ühilduvus ja mobiiltelefoniga juhtimine.

Teised ruudustikus olijad

Ei hakka pikemalt peatuma marginaalse turuosaga tootjatel, kelleks on Huawei, Lifesize, Starleaf, ZTE. ZTE ja Huawei proovivad turuosa saavutada soodsa hinnaga, kuid tooted kipuvad olema põlvkondi vanemad ning neis puudub kasutajate poolt oodatud uudsus ja lihtsus. Lifesize ja Starleaf liigitaks pigem pilveteenuse pakkujateks, kelle seadmed on mõeldud nende pilveteenuse kasutamiseks.