Dokumendi jagamine videokonverentsi ajal

Dokumendi jagamine videokonverentsi ajal

Dokumendi jagamine videokonverentsi ajal

Videokonverentsid ei piirdu ainult videopildi ja heliga, vaid seal saab jagada nii dokumente kui ka arvuti ekraanipilti. Kahe suure ekraani kasutamisel saab läbi viia efektiivseid töörühma kohtumisi, kus osalejad kasutades joonistamisvahendeid kommenteerivad ja rõhutavad detaile jagataval dokumendil. Dokumendi loomisprotsessi on võimalik salvestada ning hiljem seda jagada.

Uuringute tulemused näitavad, et dokumentide jagamine, kommenteerimine ja interaktiivne koostöö hakkab olema aina tähtsam osa kohtumisest.

Ekraanipildi ja dokumentide jagamine

Arvuti ekraanipilti saab jagada mitut moodi – läbi koosolekuseadme ja arvutivõrgu vahendusel.

 

Jagamine kaabliga
Jagamine üle võrgu arvutist
Jagamine üle võrgu tahvelarvutist

Koosolekuseadme kaudu edastatakse ekraanipilti kiiremini, mistõttu on võimalik esitada ka filme, näiteks reklaamklippe ning koos valida neist sobivaim. Koosolekuseadme kaudu saab jagada ka tahvelarvutite ning nutitelefonide ekraanipilte. Üldlevinud arvutite pistikutüübid, millega see ühendatakse koosolekuseadme külge on VGA ja HDMI.

Ekraanipildi jagamisel arvutivõrgu vahendusel pääseb kaablite rägastikust. Esitluse jagamise programm paigaldus kiirelt ning see tegevus ei vaja kasutajalt eriõiguseid. Jagamisel arvutivõrgu vahendusel saab valida, kas näidatakse ekraanipilti täies ulatuses või ainult konkreetset rakendust.

Jagatud esitluse sirvimine

videokonverentsil jagatud esitluse sirvimine

Esitatud materjale on võimalik sirvida “karuselli” abil. Esitluse sirvimine toimib arvutil, nutitelefonil ja tahvelarvutil. Seda on hea kasutada, kui hilinete koosolekule või soovite esitluse järgselt esitada küsimust ning selle täpsustamiseks vaadata ekraanipilti.

Jagatud dokumendile märkemete lisamine ja joonistamine

videokonverentsil jagatud esitlusele märkmete lisamine

Dokumendi jagamist saab alustada “puhtalt” lehelt ehk joonistades valgele taustale.

Võimalik on joonistada kellegi teise poolt jagatud dokumendile, rõhutades teatud osa sellest. Selliselt loodud uue dokumendi saab saata kõigile e-maili teel.

Kõik osalejad saavad samaaegselt jagada oma dokumente ning iga osaleja saab ise valida, kelle dokumenti ta vaatab. Koosolekuruumilahenduses on võimalik kuvada ekraanidele kõikide osalejate jagatud dokumentide “galerii”.

Koosoleku ja dokumentide salvestamine

koosoleku-salvestamine

Dokumentide arutelu koosolekul on võimalik salvestada hilisemaks vaatamiseks ja jagamiseks. Istung salvestatakse mp4 formaadis. Võimalik on valida, kas salvestatakse ainult jagatud esitlused, osalejad, või kõik korraga.