Videokoosolek koolis ehk MÕK

Home » Blogi ja Uudised » haridus » Videokoosolek koolis ehk MÕK
koolide-videotund-etikett2

Kolme kooli videotund

Viimasel ajal on palju kõneainet andnud Eesti haridussüsteem ning on arutletud kuidas õpiprotsesse muuta innovaatilisemaks ning tulla rohkem vanadest raamidest väljapoole. Tänasel päeval on kolme kooli õpilastel võimalus videokonverentsi abil osaleda korraga ühes tunnis ning seda oma koolist lahkumata. Videoklassis on olemas kvaliteetsed videokonverentsiseadmed, mis võimaldavad selget videopilti, heli ja õppematerjalide esitlust, viimaseid saab mugavalt õpilastega jagada. Videotunnid on edukad ka väljaspool kooli, loomade liigikaitse tunni edastas õpetaja Rando Kuustik otse Tallinna Loomaaiast. Juba toimunud tundidele on õpilased andnud positiivset tagasiside ning on avaldanud soovi ka edaspidi videotundidest osa võtta.

koolide-videotund-etikett

Koolide videotund etiketist

Videotundide projekt sai hoo sisse eelmisel aastal korraldatud konkursil Digimõte 2015 ning saavutas ideekonkursil eduka teise koha. Ühisprojekti koostasid Kadrioru Saksa Gümnaasium, Tallinna Ühisgümnaasium ja Jakob Westholmi Gümnaasium. MÕK-i defineeris Haridusameti juhataja Andes Pajula tunnuslausetega: “Muutunud Õpikäsitlus” ja “Miks Õppida Koolis”.

Videotund loomaaiast

Videotund loomaaiast

Kogu projekt on olnud huvitav ja vajalik kõikidele osapooltele. Noortele annab see lisaks hea kogemuse tänapäevasest suhtlusest ärimaailmas, kus revolutsiooni teevad videokonverentsid, mis on mugavad ja aitavad palju aega kokku hoida. Koolidele annab lahendus hea võimaluse pakkuda õpilastele kohustuslike ainete kõrvale valikaineid ja hoida kokku kulusid, kuna üks õpetaja annab kolmele klassile korraga tunde.

Videotundide jaoks vajalikud seadmed ja lahenduse tagab IZALL.COM.